Banner

Warto wiedzieć

01Dlaczego warto odsprzedawać zużyte tonery i głowice atramentowe?

Najczęstszym pytaniem które powstaje po zakończeniu działania zużytego zasobnika jest pytanie: „Co z nim zrobć?, wyrzucić czy warto odsprzedać zużyty toner czy głowice atramentową„ Duża ilość mieszkańców Polski oraz innych krajów naszego kontynentu wyrzuca go!!! Tak właśnie wygląda codzienność postępowania z pustymi zasobnikami. Można temu zapobiec odsprzedając puste głowice atramentowe czy tonery. Co za tym idzie: przyczyniają się Państwo do uniknięcia zatrucia naszej ziemi gdyż wszystkie tworzywa sztuczne wyrzucane są trujące dla otoczenia. Według statystyk rocznie ginie ok. 1.000.000 ptaków i ok. 100.000 ssaków! Można tego uniknąć odsprzedając pusty zasobnik Nam. My przetwarzamy go na pełnowartościowe głowice atramentowe i tonery poprzez tzw. proces recyklingu, których jakość jest na równi z jakością tzw. „oryginałów”.

02Czy można napełnić kartridż długo nie używany?

W domowych warunkach, przy napełnianiu samodzielnym taki kartridż można spróbować udrożnić lekko ciepłą wodą poprzez zanuszenie w niej na jakiś czas elementu drukującego. Niestety nie zawsze to pomaga. W takich sytuacjach pozostanie zwrócenie się np. do nas w celu ultradźwiękowego udrożnienia kartridża. Taka operacja z reguły pomaga.

03Na wydrukach widać inne kolory od zamierzonych (napełniany kartridż)?

Sytuacje mogą być dwie:

  • kartridż był napełniany i zostały pomylone kolory - takiego kartridża w zasadzie nie opłaca się już regenerować,
  • kartidż był napełniany, ale wlano za dużo tuszu, co spowodowało przelanie się go do sąsiednich komór - sytuacja jak wyżej.

04Dlaczego nowy kartridż przestał drukować mimo niewielkiego zużycia (np. HP 15 lub 45)?

Najczęściej przyczyną może być zapowietrzenie się kartridża przy zbyt intensywnych długo trwających wydrukach. Wówczas można spróbować odpowietrzyć kartridż przy pomocy uchwytu z otworem lub odsysaczem z zestawu do napełniania dostępnym w naszym sklepie. Przyczyna moze również niestety leżeć w uszkodzeniu elektrycznym.

05Jak przechowywać nie używane kartridże?

Kartridże czarne - sprawa jest w miarę prosta, można zabezpieczyć dyszę domowym sposobem przy pomocy przeroczystej folii spożywczej. Wycieramy najpierw delikatnie dysze z resztek tuszu, lejemy malutką kropelkę wody i wycieramy, a następnie zakładamy na nią wykrojony odpowiednio duży kawałek folii lekko go przyprasowując np. ręką i wkładamy do zamykanej szczelnie torebki. Kartridże kolorowe - jest trudnniejsze ze względu na brak możliwości bezpośredniego zabezpieczenia dyszy. Próba zabezpieczenia np. taśmą głowicy kończy się za zwyczaj wyciekiem któregoś z kolorów, co prowadzi do ich wymieszania między sobą i praktycznie uszkodzenia kartridża. Aby się tego ustrzec w naszym sklepie w sprzedaży są specjalne klipy transportowe (dodawane również do każdego napełnianego u nas kartridża), które zabezpieczą odpowiednio kartridż.

06Dlaczego drukarka informuje mnie, że kartridż jest pusty pomimo jego napełnienia?

Każdy z tych kartridży posiada swój własny numer seryjny, który zawarty jest w pamięci drukarki. Drukarka pamięta trzy ostatnie zainstalowane kartridże. Po zamontowaniu czwartego, pamięć pierwszego zostanie wymazana. Po tym, jeżli pierwszy kartridż zostanie ponownie zamontowany w twojej drukarce, czytnik pokaże - 'pełny', nawet jeśli kartridż jest pusty, gdyż jest to dla drukarki nigdy wcześniej nie używany kartridż, czyli wg niej z założenia 'pełny'. Są oczywiście metody 'obejścia' tego problemu. Zapytaj naszego konsultanta.

07Czy mogę utracić gwarancję na drukarkę stosując tusze regenerowane?

Faktycznie - wielu producentów drukarek broniąc swych interesów stosuje taki zapis w karcie gwarancyjnej. Regeneracja tuszu polega jednak na napełnieniu oryginalnego pojemnika z tuszem, więc taki zapis nie powinien skutkować utratą gwarancji.

08Dlaczego na moim wydruku brakuje linii?

Prawdopodobnie zaschnęła jedna z dysz. Możesz spróbować samodzielnie wyczyścić ją umieszczając element drukujący kartridża w lekko ciepłej wodzie. Po kilku minutach wyjmij kartridż, wytrzyj go delikatną szmatką i wsadź do drukarki oraz przeprowadż procedurę czyszczenia głowicy. Jeżeli to nie pomoże - oddaj kartridż do regeneracji nam - postaramy się udrożnić głowicę.

09Od czego zależy jakość drukowania?

Jakość drukowania zależy od wielu czynników. Najistotniejsze z nich, to:

  • Drukarka – nie sposób wydrukować dokument, grafikę, czy zdjęcie w wysokiej jakości korzystając ze starego „urządzenia drukującego”. Nowe drukarki dają nam większe możliwości w zakresie optymalizacji obrazu, gwarantując równocześnie wysoką jakość.
  • Zastosowany kartridż – warto kupować produkty sprawdzone i pochodzące od producentów wiarygodnych. Istotną rzeczą jest pakiet gwarancyjny oferowany dla produktu – warto sprawdzić, czy i kiedy możemy się starać o wymianę produktu.
  • Zastosowany nośnik (papier) – inną jakość wydruków uzyskamy na typowym papierze „biurowym do kserokopiarki” a inną choćby na papierze białym powlekanym (stosując identyczne ustawienia w zakresie opcji drukowania).

10Na co zwracać uwagę przy wyborze urządzenia?

Przy planowaniu zakupu drukarki należy w mniejszym stopniu zwracać uwagę na cenę urządzenia, natomiast bardziej uważnie powinno się przekalkulować np. koszty wydruku 100, czy 10000 stron. Bardzo często dochodzi do zdziwienia, gdy należy kupić atrament bądź toner do drukarki, która stoi na biurku, a cena tego produktu prawie równa się cenie urządzenia. Zdarzają się także przypadki, gdy atrament wydaje się stosunkowo tani, jednak dopiero po sprawdzeniu jego pojemności i wydajności dowiadujemy się, iż było to tylko złudzenie. Ponadto podczas planowania zakupu jakiegokolwiek urządzenia należy się zastanowić, czego tak naprawdę potrzebujemy i dopiero rozejrzeć się w ofercie rynkowej. Producenci starają się zaspokajać najdziwniejsze potrzeby klientów i proponują w swoich urzadzeniach coraz to nowe udogodnienia, jednak rzadko wspominają o kosztach z tym związanych.
Obecnie w sprzedaży jest tak wiele urządzeń, że nawet specjaliści powoli zaczynają się w tym gubić. Dlatego pamiętajmy aby dobrze przekalkulowac, czy to co widzimy w promocji jest nam potrzebne i czy jesteśmy świadomi kosztów użytkowania danego urządzenia.

11Ile razy można napełniać jeden kartridż?

Jeden kartridż można napełniać tak długo aż się on zużyje. Wtedy należy zakupić nowy (oryginalny lub kompatybilny). Czas zużywania się kartridża jest różny dla różnych jego modeli. Generalnie jeden kartridż można napełniać od 8 do 10 razy, choć nie jest to regułą.

12Kiedy należy napełnić kartridż?

Kartridż należy napełnić zanim skończy się w nim atrament. Nie można dopuścić do zaschnięcia atramentu, gdyż zablokuje on niewielkich rozmiarów dysze, co może doprowadzić do trwałego uszkodzenia kartridża, uniemożliwiając tym samym jego dalszą eksploatacje (nawet po ponownym jego napełnieniu i przeczyszczeniu dysz).

13Jak należy obchodzić się z kartridżem?

Z kartridżem należy zawsze obchodzić się z wielką ostrożnością. Nigdy nie dotykać dysz. Kartridż wyjęty z drukarki należy przechowywać w odpowiednim pojemniku, aby nie doprowadzić do zaschnięcia atramentu, a tym samym do zablokowania dysz, co może doprowadzić do trwałego uszkodzenia kartridża i jego niezdolności do dalszej pracy.

14Czy ważna jest jakość atramentu (tuszu) do napełniania?

Tak, jakość tuszu jest bardzo ważna. Głowica twojego kartridża może zostać zablokowana lub nawet zniszczona przez użycie atramentu niekompatybilnego ze specyfikacją producenta kartridża (czas wysychania, gęstość, punkt wrzenia, lepkość, napęcię powierzchniowe, itp).
Stosujemy tylko dedykowane środki do poszczególnych kartridży o bardzo wysokiej jakości.
Dla Nas nie ma określenie UNIWERSALNY TUSZ.

15Instalowanie tonerów, atramentów i taśm.

Przed otwarciem - zdjęciem zabezpieczeń fabrycznych z opakowania - należy sprawdzić w instrukcji obsługi lub w informacjach zamieszczonych w samym urządzeniu, czy zakupiony rodzaj materiału to ten właściwy. Materiały otwarte - nie posiadąjące zabezpieczeń fabrycznych - nie podlegają wymianie. Zachęcamy wszystkich do korzystania z zaleceń znajdujących się w instrukcjach obsługi urządzeń. Często instrukcje instalacji znajdują się w opakowaniach z materiałem lub bezpośrednio na opakowaniu. Niewłaściwe zainstalowanie tonerów, czy atramentów może prowadzić do zanieczyszczenia, a nawet uszkodzenia urządzeń. Źle założone tonery lub atramenty rozsypują się albo rozlewają. Nie należy stosować materiałów nie przeznaczonych do danego urządzenia. W swojej praktyce serwisowej spotkaliśmy się wielokrotnie z przypadkami przesypywania tonerów z różnych pojemników przeznaczonych do różnych maszyn działających na innych zasadach. Sam proszek "na oko" nie różni się niczym. Skutki takich praktyk są bardzo kosztowne dla użytkownika.

16Co to jest regeneracja tuszy?

Regeneracja tuszy polega na przywracaniu zużytych kardiridży atramentowych do ich pierwotnej funkcji bez utraty jakości i wydajności. Krótko mówiąc regeneracja polega na ponownym uzupełnieniu tuszu. Ceny produktów oryginalnych są nieporównywalnie wyższe od ich kosztu produkcji, cena litra tuszu z kardridży oryginalnych może sięgać nawet kilku tysięcy złotych. Producenci nie zarabiają na urządzeniach, tylko na materiałach eksploatacyjnych do nich. Wydruki z kardridży zregenerowanych profesjonalnie nie są na pewno gorsze od tych z kaset oryginalnych, a na pewno są bardziej wydajne (około 30%) i za dużo mniejszą cenę. Mimo, że na rynku dostępnych jest prawie tyle sposobów napełniania, co zestawów typu refill fit, głowice wciąż pozostają takie same. Mają stałe elementy takie jak system odpowietrzający, utrzymania podciśnienia, dysze drukujące, więc przy odrobinie wiedzy każdy kartridż można napełnić nie wiercąc w nim otworów i nie uszkadzając jego konstrukcji.

17Etapy regeneracji tuszy.

Regeneracja tuszy odbywa się wg. następujących kroków:

  • test elektroniczny kartridża,
  • odessanie resztek atramentu - szczególną uwagę powinno się zwrócić nie tylko na wewnętrzną część pojemnika, ale także na dysze wylotowe (są to dwa miejsca z których trzeba usunąć zalegający atrament),
  • płukanie pojemnika ,
  • udrażnianie w wannie ultradźwiękowej oraz na parze wodnej,
  • odwirowywanie,
  • opróżnianie kartridża napełnianie maszynowe w komorze próżniowej - zapewnia równomierne rozkładanie się atramentu w gąbce,
  • wydruk testowy
  • pakowanie oraz przygotowanie do sprzedaży.

END FAQ